Jak odstranit dálniční známku

Problém s odstraněním neplatné dálniční známky řeší každý rok celá řada motoristů. Existují nějaké zaručené postupy, jak dálniční známu odstranit během pár sekund a bez větších problémů?

Podle zjištění serveru Novinky.cz odstraníte dálniční známku nejlépe za pomoci škrabky na sklokeramickou desku. S pomocí této škrabky byla dálniční známka dole za pět sekund. Podle některých odborníků je možné použít také obyčejnou žiletku. V takovém případě ale dávejte dobrý pozor, abyste sklo vašeho vozu nechtěně nepoškrábali. Opatrní musíte být také v tom, abyste se o ostrou žiletku neřízli.

Zejména dámy pro sundání dálniční známky volí svoje nehty. I to je možné. Odstranění známky tak trvá o něco déle, přibližně – necelou minutu. Na skle pak ale často zůstávají zbytky lepidla. Ty můžete následně odstranit běžnými čistícími prostředky. Ty by zároveň měly sklo odmastit, abyste mohli bez problému nalepit dálniční známku na další rok.

V testu portálu Novinky.cz naopak neuspěla škrabka na led, tedy další pomůcka, kterou má většina řidičů a řidiček v autě po ruce. Odstraňování trvalo dlouho a na skle i přesto zůstávaly přichycené zbytky známky. Příliš se neosvědčil ani často doporučovaný fén.