Dálniční poplatky v Anglii (Velké Británii)

Chystáte se na cestu autem do Velké Británie? Potřebujete zjistit, jak je to v Anglii s placením poplatků za užívání rychlostních silnic a dálnic? Pak právě pro vás je určen následující článek.

Asi pro nikoho nebude žádným překvapením, že se dálničním poplatkům v Anglii nevyhnete. V každém případě se ale vyplatí při cestování po Velké Británii pečlivě plánovat, protože místní systém poplatků je poměrně složitý.

Pro vytvoření představy můžete navštívit stránku Dálniční poplatky ve Velké Británii, kde naleznete základní informace o zpoplatněných úsecích silnic v Anglii, o způsobech platby mýtného, ale i informace například o využití Eurotunelu při cestě mezi Britskými ostrovy a Francií.

Ve Velké Británii nebudete při cestách po zpoplatněných úsecích silnic a dálnic potřebovat dálniční známku. Prostřednictvím mýta jsou ale zpoplatněny nejen dálnice a rychlostní komunikace, ale i vybrané mosty a tunely. Zvláštnímu poplatku se nevyhnete ni při vjezdu do metropole Londýna.

Na dálnici M6 se poplatky liší nejen podle toho, jakým typem dopravního prostředku cestujete, ale i podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend a také zda cestujete v denní či noční hodinu. Nejvyšší mýto pochopitelně zaplatíte při cestování ve všední dny mezi 6:00 hodinou ranní a 23:00 hodinou večerní.

Pokud budete v Anglii delší dobu a počítáte s častějším cestováním, vyplatí se vám pro platbu mýtného začít využívat některý z automatických platebních systémů. Ve voze budete mít umístěnou elektronickou palubní jednotku, která zaznamená váš průjezd mýtnou branou a mýtné se následně uhradí buď z předplaceného kreditu, nebo prostřednictvím faktury.

Rozcestník informací o dálničních poplatcích ve Velké Británii i v dalších zemích naleznete např. na stránkách http://www.tolls.eu/cs.