Chorvatsko

Dálniční známky Chorvatsko 2018

Dálnice v Chorvatsku jsou zpoplatněné, za jejich užívání se platí na mýtných branách, kde můžete platit buď hotově nebo kreditní kartou. Výše poplatku se odvíjí od počtu kilometrů ujetých po dálnici. Při cestě k moři lze využít i souběžných nezpoplatněných komunikací.

Více informací o poplatcích za chorvatské dálnice naleznete na stránkách www.hac.hr, kde si můžete spočítat poplatky za jednotlivé úseky dálnic. Stránky jsou dostupné i v anglickém jazyce.

Výše poplatku se dále odvíjí dle kategorie vozidla:

IA

Motorová vozidla – motocykly, trojkolky a čtyřkolky.

I

Motorová vozidla se dvěma nápravami o výšce do 1,3 m, měřeno u první nápravy, s výjimkou motorových vozidel kategorie IIb).

II

a) Motorová vozidla se třemi a více nápravami o výšce do 1,3 m, měřeno u první nápravy
b) vozidla se dvěma nápravami vyšší než 1,9 m a největší přípustná hmotnost nepřesahuje 3500 kg.

III

Motorová vozidla se dvěma nebo třemi nápravami o výšce vyšší než 1,3 m, měřeno u první nápravy, s největší přípustnou hmotností přes 3500 kg a motorová vozidla kategorie IIb) s přívěsem.

IV

Motorová vozidla se čtyřmi a více nápravami vyšší než 1,3 m, měřeno u první nápravy, s největší přípustnou hmotností přes 3500 kg.

» Milujete dovolené v Chorvatsku? Užívejte si je ve vlastním. Zjistěte cenové rozpětí realit v Chorvatsku, vyberte si vhodný dům či apartmán a staňte se majitelem nemovitosti v Chorvatsku.